Thikë pas shpine për dëshmorët e rënë

Shkruan : Daim Hiseni ( Wallteri) Stojanço Angelov dhe Abedin Zimberi thërasin të harojm ligjin për dëshmorët e rënë dhe ti shtrijmë dorën Lube Boshkovskit, Johan Traçillovskit sidhe të harojm sipas tyre luftën e kotë të luftëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare. Ata përmes këtij mesazhi na mësojn si të mbështesim politikën e LSDM-së dhe BDI-së. […]

Continue Reading

Ashensori bie nga 84 kate, shpëtojnë mrekullisht gjashtë persona

Disa njerëz të bllokuar në një ashensor që po binte në një rrokaqiell në Çikago, menduan se do të vdisnin pasi ranë nga 84 kate. Gjashtë persona ndodheshin në ashensor, kur ai ra nga kati i 95-të në katin e 11-të të një rrokaqielli, i njohur dikur si Qendra John Hancock. Ata i dërguan mesazhe […]

Continue Reading

Brenda jahtit super luksoz që nuk detektohet nga radarët (Foto)

Është prezantuar dizajni i superjahtit të stilit “James Bond”, e cila mund t’i shmanget radarëve. Jahti luksoz që kapë vlerën e 30 milionë funteve, është i bazuar në aeroplanin luftarak që nuk detektohet nga radarët, transmeton Telegrafi. Teknika e njëjtë e prodhimit të jahtit përdoret edhe tek luftanijet dhe aeroplanët luftarakë F-117 Nighthawk, që nuk […]

Continue Reading

Ai Hyri me Forcë mes Turmës dhe e Pështyu Budën në Fytyrë… Asaj Dite u Çlirua Mençuri e Madhe!

Buda ishte ulur nën një pemë, duke i folur një kuvendi ndjekësish, kur një i huaj u shfaq papritur, duke shtyrë me forcë në kongregacion dhe duke u nisur drejt të urtit. Dishepujt e Budës filluan ta frenonin, por ai urdhëroi që ta linin njeriun të kalonte. Ata u bindën, dhe i huaji i zemëruar […]

Continue Reading

I tha të Dashurit, “A Jam më e Bukur se Gruaja Jote?”… Në atë Moment Ai Përmbys Gjithçka!

A duhet ta pranoj lidhjen time? …apo duhet të hesht që të mbroj martesën time? Një ditë teksa po qëndroja me Xhenin në aeroport, për të shkuat me pushime i shkruajta gruas time, ”Më fal zemër kam një udhëtim urgjent. Do të jem jashtë për 5 ditë. Duhet të iki menjëherë, shihemi pas 5 ditësh.” […]

Continue Reading

Historia e Burrit Dembel që Jetoi në “Kurriz të Tjerëve”, Deri në Ditën Kur Vendosi të Vidhte Mollë…

Njehërë pati jetuar një burrë shumë dembel në një fshat. Ai do të vazhdonte të përpiqej të merrte ushqim pa bërë ndonjë punë ose pa u përpjekur fare. Një mëngjes, duke shëtitur nëpër fshat, vendosi të vjedhë disa mollë për t’i ngrënë. Sapo ai u përpoq të kapte një mollë, një fermer e pa atë […]

Continue Reading

Një Baba u la 17 Deve Pasuri 3 Djemve, Kur ai Ndërroi Jetë, Djemtë u Grindën Ashpër! Nuk Dinin si ta Ndanin…

Një baba u la 17 deve si pasuri 3 djemve të tij. Kur Ai ndërroi jetë, djemtë e tij hapën testamentin. Testamenti i babait deklaronte se: – Djalit të madh i takonte gjysma e 17 deveve. – Djali të dytë i takonin 1/3-ta e 17 deveve – Djalit të vogël i takonin 1/9-ta e deveve. […]

Continue Reading

Ky Plak i Mençur të Mëson Sekretin e Lumturisë, Por në Fillim të Bën Provën e Lugës me Vaj…

Një tregtar dërgoi të birin për të mësuar sekretin e lumturisë nga burri më i mençur që njihej. I riu kaloi nëpër shkretëtirë për dyzet ditë derisa arriti një kështjellë të bukur në majë të një mali. Aty jetonte i mençuri që i riu po kërkonte. Sidoqoftë, në vend që të gjente një njeri të […]

Continue Reading

Jeff Bezos e Ofendoi Gjyshen e Tij dhe Ajo Shpërtheu në Lot, Gjyshi i Mençur i dha Mësimin e Jetës!

Mund të mos jesh gjithmonë i zgjuar. Mund të mos jesh gjithnjë i shkathët, por gjithmonë mund të jeni të sjellshëm. Themeluesi i Amazon, Jeff Bezos është i respektuar gjerësisht për një numër cilësish. Ndërtimi me durim i një kompanie të stërmadhe; duke kthyer një nismë të brendshme në Amazon Web Services, një degë që […]

Continue Reading

Historia e Vajzës së Turpshme që Nuk e Linin Prindërit të Shihte TV as të Lexonte Harry Potter…

Asaj iu ndalua të shihte televizor dhe të lexonte Harry Potter. Keti u rrit në një familjen strikte. Karriera e saj muzikore filloi në kishë, ku iu këndonte turmave çdo të dielë. Këndimi i jepte asaj një sens shpengimi nga rregullat strikte të shtëpisë. ”Nuk pata një fëmijëri. Vija nga një familje jo tolerante, unë […]

Continue Reading